Co to je?

Studium hravě je vzdělávací portál, který si klade za cíl zprostředkovat studentům a učitelům elektronickou formou drtivou většinu studijních materiálů, testových materiálů a dalších rozšiřujících materiálů nutných ke studiu. Studium hravě se bude snažit poskytovat učivo ve formě přehledných výpisků primárně v gymnaziálním rozsahu. Celý portál je ovšem přístupný nejen gymnáziím, ale i ostatním středním školám. Portál je tedy vhodný i k přípravě na maturitu a k příjímacím zkouškám na vysoké školy. Materiály ke studiu zde ovšem naleznou i žáci základních škol, respektive studenti vysokých škol, kteří si zde budou moci zopakovat středoškolské učivo. Výhledově je v plánu postupné přidávání materiálů, které by měly mít přesah do vysokoškolského učiva.

Proč vznikl tento web?

Mnoho studentů se dnes potýká s problémem, který se týká nedostatku, případně nedostupnosti studijních materiálů. Ať už se jedná o klasické učebnice, jejichž cena je často vysoká, nebo elektronické materiály, které zase často nejsou úplné, respektive jsou chybné, rozhodl jsem se tedy studentům tyto studijní materiály zprostředkovat. Zde je naleznou v úplné, správné a elektronické formě a mohou se k nim tedy kdykoliv vrátit. Důležitým důvodem je ale také samotný význam vzdělávání.  Vzdělávání často není snadné ani jednoduché, proto bych rád poskytl učitelům jiný a nový nástroj pro výuku.  Doufám tedy, že tento web dobře poslouží jak studentům, učitelům, ale i samotné společnosti.

Jak vůbec vznikl tento web?

Nápad na tento projekt jsem dostal někdy na podzim roku 2015 a poté jsem se snažil vytvořit celkovou strukturu tohoto projektu. Oficiálně byl web spuštěn 8. 4. 2016 a následně byly spuštěny stránky na sociálních sítích.

Autor webu – 

Jsem absolventem – gymnázia – a v současnosti studentem učitelského oboru na -, má oborová kombinace je dějepis – biologie. Neomezuju se ovšem jen na tyto předměty, zajímám se i o dění v ostatních oborech, respektive mě zajímá celková otázka vzdělávání.

Jak už jsem psal výše, věřím, že tyto stránky nějak pomohou, naučí, případně udělají radost. Zde bych rád vyjádřil vděk za pomoc všem, kteří se u tzv. konferenčního stolku nějak podíleli, či podílejí na vzniku tohoto projektu a poskytují projektu podporu.

Web si klade za cíl pomáhat, největší odměnou tedy bude, pokud bude web používaný a návštěvníci budou spokojení s obsahem. Jestliže budete chtít projektu pomoci, můžete o nás mluvit a rozšířit tak povědomí o Studiu hravě. Řekněte o Studiu hravě svým kamarádům, spolužákům a učitelům. Případně můžete o Studiu hravě napsat, každé takové zmínky bychom si velmi vážili. Dále nás můžete sledovat a komunikovat s námi na sociálních sítích, jsme na Facebooku a Twitteru.